Podlahové vytápění topnými fóliemi HEATMAX

neděle, 30 srpen 2015 12:27

podlahove topeni

Podlahové vytápění znají lidé již stovky let. Nikdy však nebylo tak spolehlivé, finančně dostupné a úsporné jako nyní, při použití elektrických topných fólií HEATMAX. Podlahové vytápění elektrickými topnými fóliemi HEATMAX může spolehlivě sloužit jako jediný zdroj tepla, ale stejně tak může sloužit jako doplňkový zdroj tepla. (např. v koupelně, kuchyni...)

Vysoký komfort a pocit tepelné pohody

je dán skutečností, že podlahové vytápění, jako velkoplošný sálavý zdroj tepla, zajišťuje nejoptimálnější a rovnoměrné rozložení teploty v prostoru v porovnání s jinými topnými systémy.

Praktické

designovou čistotu interiéru nenarušují žádná topná tělesa nebo teplovodní trubky. Elektrické podlahové vytápění je zcela skryté ve stavební konstrukci.

Optimální provoz

elektrickou energii lze snadno ovládat. Inteligentními programovatelnými termostaty je možná snadná a přesná individuální regulace teploty podlahy a vzduchu v každé místnosti. Kvalitní regulace se příznivě odráží na celkové nízké spotřebě elektrické energie.

Ekonomické

rovnoměrným zahříváním povrchu podlahy, stěn a stropu místnosti lze dosáhnou téměř ideálního rozložení teploty v prostoru. Tímto způsobem lze docílit stejnou tepelnou pohodu při teplotě o 2°C až 3°C nižší než u klasického vytápění. Tímto způsobem je možné snížit provozní náklady o cca 20% oproti tradičním tepelným zdrojům.  Elektrické podlahové vytápění charakterizuje bezobslužný provoz, vysoká spolehlivost a dlouhá životnost elektrických topných fólií. Velkou výhodu představuje možnost využívat nejnižší elektrický tarif také pro veškeré další elektrospotřebiče v domácnosti.

Jednoduchost

snadná montáž a uvedení do provozu. Elektrické podlahové vytápění nepotřebuje kotel, oběhové čerpadlo, složité ventily a další mechanické prvky, které se mohou časem opotřebovat. Životnost elektrického podlahového topení je srovnatelná s životností celé stavby.

Zdravotně nezávadné

nedochází k víření prachu, ani k vysychání vzduchu. Velkou výhodou je zajištění příjemné porvchové teploty podlahy, stěn a stropu.

Malá konstrukční tloušťka pouze 0,5mm

elektrické topné fólie HEATMAX jsou umístěny přímo pod podlahovou krytinou a nevyžadují prakticky žádné navýšení podlahové konstrukce. Z tohoto důvodu jsou topné fólie HEATMAX  vhodné jak pro novostavby, tak pro rekonstrukce stávajících budov. S výhodou se elektrické topné fólie uplatňují při tzv. suché skladbě podlahové konstrukce, kde je úplně eliminován mokrý proces.  Díky tomu je možné významným způsobem zjednodušit a urychlit stavební práce.

Variabilita

několik výkonnostních řad elektrických topných fólií HEATMAX umožňuje použití topných fólií jako jediného zdroje tepla pro vytápění budovy nebo pouze pro temperování podlah v dobře izolovaných či nízkoenergetických domech.

Budoucnost elektrického podlahového vytápění

topné systémy s elektrickými topnými fóliemi lze napájet i z vlastních zdrojů, např.fotovoltaickými panely, větrnými elektrárnami…, a tím snížit závislost na tradičních dodavatelích elektrické energie.

Dollarphotoclub 80539142

Číst 72929 krát
Více z této kategorie: Stropní vytápění »

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

OCHRANNÉ ZNÁMKY A OSVĚDČENÍ

CE ISO 9001 iso 14001 TUV TUV 2 patent